Salon Ortopedyczno Rehabilitacyjny

Strona główna

Ortezy, aparaty ortopedyczne - Kończyna dolna

Stabilizator KOSTKI HG80 42130-34

ADJUST-TO-FIT. Ekskluzywny materiał Muellera HydraCinn z wbudowaną stałą barierą antymikrobową. Pochłania wilgoć, jest niezwykle miły w dotyku i lekki. Giętkie stalowe sprężyny wspierają kostkę po obu stronach. Wydłużony luźny język z dodatkową wyściółką chroni przed otarciami od sznurówek. Niskie szlufki na sznurowadła pozwalają uniknąć zmarszczenia języka, co zapewnia wygodę i giętkość. Dopasowujące panele boczne Adjust-to-Fit wspomagają oparcie i pozwalają uniknąć wielokrotnego sznurowania. Brak wiązań w okolicy pięty dodatkowo zwiększa komfort. Nylonowa torebka do prania dołączana gratis chroni ubrania przed zaczepianiem o paski w torbie sportowej i w pralce. Na obie stopy. Pasuje na europejskie rozmiary buta: od kobiecego nr 39 do męskiego nr 49.

Stabilizator NA KOSTKĘ ATF PRO LEVEL 212

Ochraniacz na kostkę Pro Level ATF z technologią Universal Fit. Wewnętrzny pasek ATF (wstawka po prawej) samodzielnie dopasowuje się do każdej nogi w celu zapewnienia lepszej ochrony przed skręceniami inwersyjnymi. Ochraniacz jest zaprojektowany tak by precyzyjnie dostosować się do podbicia stopy i nie pogrubiać nogi. Pionowy obszar elastycznego materiału oraz poziomy wokół ścięgna Achillesa pozwalają na pełnowartościowy ruch podeszwowy i grzbietowy. Stabilizator pozwala na nieograniczony ruch nogi dla skoków, prędkości i zwinności. Giętkie stalowe sprężyny działają jak ścięgna i pomagają wzmocnić obydwie strony kostki. Pasuje do obydwu nóg.

DWUSTRONNY Stabilizator NA KOSTKE 208

Lekki ochraniacz, uniwersalny dla obu nóg. Pomaga zabobiec uszkodzeniom i zapewnia doskonałe podparcie dla zwichniętych lub osłabionych kostek. Mocny polyester 1000 den (mocniejszy od winylu) eliminuje potrzebę zastosowania metalowej siatki. Giętkie stalowe sprężyny wspomagają ochronę obydwu stron kostki. Conforming Curve zapewnia zwiększone oparcie i dokładne i komfortowe dopasowanie ochraniacza do nogi w trakcie ruchu. MT Flexfit pozwala podbiciu stopy rozszerzać się jednocześnie nie zaciskając jej. Pasuje do obydwu nóg.

 

PIŁKARSKI Stabilizator NA KOSTKE 209

Ten ochraniacz jest używany przez reprezentacje piłkarskie na całym świecie. Wysokie wycięcie z przodu i wąska dolna część pozwalają na swobodne poruszanie nogą. Giętkie stalowe sprężyny zapewniają ochronę przed skręceniami inwersyjnymi. Elastyczny tył zapewnia komfort ścięgna Achilesa. Mocny nylon 1000 den eliminuje potrzebę zastosowania metalowej siatki. Ochraniacz jest doskonały do uprawiania sportów takich jak tennis czy do biegania. Pasuje do obu nóg.

 

Stabilizator KOSTKI MUELLER ATF 2 43330-34; 43360-64

Nowa wersja legendarnego Stabilizatora ATF Pro Level. Opatentowane paski zastosowane w Stabilizatorze ATF 2 pomagają chronić więzadło skokowo-strzałkowe przednie i pomagają chronić kostkę bez ograniczenia skoków, zwinności czy szybkości. Paski wewnętrzne wspierają także osłabione bądź zwichnięte kostki. Z tyłu Stabilizator posiada elastyczne wycięcie na ścięgno achillesa. Otwory na kostkę pozwalają dopasować Stabilizator do stopy. ATF 2 świetnie sprawdza się w koszykówce bądź siatkówce, ale jak i podczas codziennego noszenia dzięki lekkim materiałom i możliwości prania w pralce. Elastyczne wycięcie pod stopą daje pełny zakres ruchów przy grze w piłkę nożną w butach piłkarskich.

 

Stabilizator NA KOSTKĘ LITE 4552; 455

Lekki i wygodny Stabilizator Zawiasowy zapewnia maksimum ochrony jednocześnie zachowując ruchliwość Stawu skokowego. Wyścielane twarde oparcia boczne chronią przed skręceniami inwersyjnymi a zawiasy pozwalają na pełny zakres ruchu. Zawiera pasek ułatwiający zakładanie i zdejmowanie. Pasuje do większości modeli butów. Pasuje do obu nóg.

 

TUTOR UNIERUCHAMIAJĄCY STOPĘ I STAW SKOKOWY 7772 Malleo Arexa

Wskazania:

1. przebyte urazy, których wynikiem jest przewlekła niestabilność Stawu skokowego
2. uszkodzenia w fazie ostrej nie wymagające pozycjonowania stopy
3. dla osób aktywnych /sportowców
Działanie:

 • Doskonała stabilizacja boczna z jednoczesnym zachowaniem zgięcia grzbietowego i podeszwowego stopy
 • Unoszenie zewnętrznego brzegu stopy
 • Ogrzewanie i uśmierzanie bólu

Cechy i korzyści produktu:

• Maksymalna stabilizacja przy przewlekłej niestabilności Stawu skokowego, umożliwia pełną ruchomość w zakresie zgięcia i wyprostu Stawu.
• Ukośny pasek zabezpieczający nadmierne odwracanie stopy, przymocowany jest do przedniej części wkładki podpodeszwowej i wspomaga funkcje więzadeł pobocznych i przyśrodkowych. 
• Pasek ten stabilizuje stopę w przypadku naciągnięcia przy nawracaniu / odwracaniu.
• W połączeniu z obuwiem ukośny pasek zwiększa efekt ucisku.
Plastikowe części wykonane są ze specjalnego tworzywa, które indywidualnie dopasowuje się do kształtu stopy i zapewnia prawidłową pozycję również w przypadku występowania obrzęku.
• Plastikowe elementy połączone są w tylnej części łydki, co redukuje ryzyko ślizgania się produktu oraz zwiększa stabilność przyśrodkową i boczną.
• Materiał w ortezie 7772 działa jak amortyzator z jednoczesną funkcją optymalnego ucisku. Obie tkaniny w połączeniu z samoprzylepnymi paskami wspomagają stabilizującą funkcję plastikowych części.
Rozmiary: M (36-41), L (41-46) – uniwersalna strona

ERH - 49 : Orteza -Stabilizator Stawu SKOKOWEGO

Zastosowanie:

 • Skręcenia i niestabilność Stawu
 • Naciągnięcia i uszkodzenia więzadłowe
 • Zniekształcenia Stawu skokowego

Właściwości produktu :

 • Orteza Stawu skokowego wykonana jest z dwóch warstw współgrających ze sobą materiałów.
 • Zastosowany materiał jest przyjazny dla skóry pacjenta, nie zaburza właściwej trofiki skóry, spełnia warunki dobrej wentylacji oraz absorpcji potu. Właściwości antygrzybicze oraz antybakteryjne wpływają na bezpieczeństwo oraz wysoki komfort użytkowania.

 

Zawiasowy Stabilizator Kolana HG80

Opatentowane trójosiowe zawiasy zapewniają maksymalne oparcie i ochronę oraz zapobiegają hiper wyciągnięciu Kolana. Wspomaganie rzepki kolanowej stabilizuje i podtrzymuje ją we właściwej pozycji. Przeciwstawne przednie i tylne paski regulacji trzymają Stabilizator w jednym miejscu. Konstrukcja profilowana zapewnia wygodę i nie pozwala na zwijanie się Stabilizatora pod stawem Kolanowym. Nylonowa podszewka zapewnia komfort. Oprawione krawędzie zapewniają długotrwałość.

Stabilizator Kolanowy Z ZAWIASAMI HG80 54521-24

Stabilizator z Kevlarem. Wewnętrzny rękaw to dopasowany kształt klepsydry i ekskluzywny materiał pochłaniający wilgoć HydraCinn (bez lateksu i neoprenu). Wbudowana stała bariera antymikrobowa zapewnia ochronę przed bakteriami wywołującymi przykry zapach, grzybicy i innych mikroorganizmów. Antypoślizgowe paski wewnętrzne zapobiegają przemieszczaniu się Stabilizatora. Opatentowane zawiasy trójosiowe dają maksymalne oparcie i ochronę przy normalnym ruchu Kolana. System pasków górnych i system utrzymania kości piszczelowej zapewniają dodatkowe oparcie. Niezwykle miły w dotyku i lekki zapewnia olbrzymią wygodę. Nylonowa torebka do prania dołączana gratis chroni ubrania przed zaczepianiem o paski w torbie sportowej i w pralce.

 

Stabilizator Kolanowy HG80 54361-64

Stabilizator z Kevlarem. Wewnętrzny rękaw to dopasowany kształt klepsydry i ekskluzywny materiał pochłaniający wilgoć HydraCinn (bez lateksu i neoprenu). Wbudowana stała bariera antymikrobowa zapewnia ochronę przed bakteriami wywołującymi przykry zapach, grzybicy i innych mikroorganizmów. Antypoślizgowe paski wewnętrzne zapobiegają przemieszczaniu się Stabilizatora. Giętkie stalowe sprężyny wspierają kolano po obu stronach, pozwalając zarazem na ruch i zginanie. System pasków górnych i system utrzymania kości piszczelowej zapewniają dodatkowe oparcie. Niezwykle miły w dotyku i lekki zapewnia olbrzymią wygodę. Nylonowa torebka do prania dołączana gratis chroni ubrania przed zaczepianiem o paski w torbie sportowej i w pralce.

 

Stabilizator NA KOLANO STABILIZUJĄCY RZEPKĘ

Na niestabilne Kolana i ich chroniczne schorzenia, niesie ulgę w przypadkach podrażnienia rzepki, nadwyrężenia ścięgien Kolanowych, jak i artretycznych kolan, gdzie wskazane jest usztywnienie boczne. Wspierające stalowe sprężyny i usztywnienie na rzepce pomaga chronić ją podczas ćwiczeń, jak i w trakcie rekonwalescencji pourazowej. Naprzemienne regulowane paski zapewniają mocowanie.

 

ELASTYCZNY Stabilizator Kolana 4540

Lekki nie zawierający lateksu i neoprenu ochraniacz Kolana zapewnia wsparcie dla sztywnych, słabych lub obtartych kolan. Giętkie stalowe sprężyny po obu stronach oferują umiarkowane środkowe i boczne wsparcie nie ograniczając możliwości poruszania się. 'Owijana' konstrukcja z paskami regulacji daje możliwość kontrolowania nacisku i indywidualnego dopasowania. Oddychający elastyczny materiał i miękka podszewka zapewniają wygodę na cały dzień. Oprawione krawędzie i gładkie szwy chronią przed podrażnieniem i otarciami.

 

Zawiasowy Stabilizator Kolana DELUXE PRO LEVEL 5333

Stabilizator posiada zawiasy trójosiowe z możliwością regulacji kąta zgięcia - 10, 20, 30 stopni. Pasuje do uda do 71cm w obwodzie. Opatentowane trójosiowe zawiasy odtwarzają prawie naturalny ruch Kolana i tym samym pozwalają na pełną mobilność i zapewniają maksymalne środkowe poprzeczne oparcie i ochronę we wszystkich dyscyplinach sportowych oraz ćwiczeniach. Stabilizator posiada opcje zamknięcia i całkowitego unieruchomienia oraz regulowane przedłużenia pozwalające na ograniczony ruch używane w celach rehabilitacyjnych. Stabilizator ma "owijaną" konstrukcję co pozwala na łatwe założenie i zdejmowanie, paski regulacji nad i pod kolanem oraz 6 rozmiarów zapewniających indywidualne dopasowanie do każdego Kolana. Odpinane wspomagania rzepki kolanowej mogą być przypięte w razie potrzeby a otwarty tył zapobiega zwijaniu się ochraniacza pod kolanem. Ekstra długość (40,6cm) dla zapewnienia maksymalnej stabilności i ochrony.

 

OWIJANY Zawiasowy Stabilizator Kolana 3333

Stabilizator posiada rewolucyjne zawiasy trójosiowe symulujące naturalny ruch Kolana. Idealny Stabilizator dla słabych lub uszkodzonych kolan potrzebujących maksymalnego usztywnienia środkowego/bocznego i jednocześnie nie krepujący ruchów. "Owijana" konstrukcja pozwala na łatwe założenie i zdejmowanie, a otwarty tył zapobiega zwijaniu się Stabilizatora pod kolanem. Wspomaganie rzepki kolanowej stabilizuje i podtrzymuje ją we właściwej pozycji. Regulowane pasy zapewniają indywidualne dopasowanie i kontrolowany ucisk. Oprawione krawędzie i gładkie szwy zapobiegają powstawaniu podrażnień i otarć.

 

Zawiasowy Stabilizator Kolana 2333

Opatentowane trójosiowe zawiasy zapewniają maksymalne oparcie i ochronę oraz zapobiegają hiper wyciągnięciu Kolana. Wspomaganie rzepki kolanowej stabilizuje i podtrzymuje ją we właściwej pozycji. Przeciwstawne przednie i tylne paski regulacji trzymają Stabilizator w jednym miejscu. Konstrukcja profilowana zapewnia wygodę i nie pozwala na zwijanie się Stabilizatora pod stawem Kolanowym. Nylonowa podszewka zapewnia komfort. Oprawione krawędzie zapewniają długotrwałość.

 

Stabilizator MUELLER HINGE 2100

Teraz nowy MuellerHinge 2100 pasuje na lewą i prawą nogę bez konieczności regulacji. Drugi zestaw pasków uciskających pomaga utrzymać na swoim miejscu dolną i górną obręcz, a ulepszone mocowanie zawiasów wydłuża trwałość. Przedłużone pokrycie zawiasu z łączeniem w postaci haka/pętli utrzymuje pokrycie zawiasu na swoim miejscu, a także zostało wzmocnione w celu wydłużenia jego trwałości. Zaprojektowany by chronić kolano przed uderzeniami z obu stron w każdej pozycji, MuellerHinge pomaga chronić więzadło kolanowe boczne przyśrodkowe i pomaga zredukować możliwość wystąpienia urazów będących wynikiem przeprostowania Kolana. Opatentowany zawias trójosiowy (Triaxial Hinge) dosłownie śledzi ruch Kolana i pozwala na maksymalną mobilność Kolana. Pasuje na oba Kolana

 

SAMOREGULUJĄCY Stabilizator Kolana 56427

Zaprojektowany z zastosowaniem unikalnych rozwiązań aby zmaksymalizować wygodę i wydajność. Skrzyżowane paski elastyczne nad i pod kolanem zapewniają samoregulujące wsparcie i ucisk podczas gdy nowy miękki materiał ułatwia oddychanie i zwiększa komfort całodziennego noszenia. Podwójne usztywnienie wewnątrz wspomaga kolano i ułatwia właściwy ruch rzepki. Giętkie stalowe sprężyny dodatkowo wspierają kolano z obu stron, a kształt pozwala na łatwe zakładanie i zdejmowanie.

ERH 46 : Orteza Stawu KOLANOWEGO JEDNOSZYNOWA

Zastosowanie:

 • Choroba zwyrodnieniowa
 • Urazy i uszkodzenia łąkotek
 • Niestabilność Stawu kolanowego w następstwie uszkodzenia i zerwania więzadła krzyżowego przedniego ACL, pobocznego MCL, LCL.
 • Złamania przezstawowe
 • Stan po zabiegach rekonstrukcyjnych w obrębie Stawu
 • Niestabilność w następstwie porażeń i niedowładów mięśni

Właściwości produktu :

 • Orteza wykonana jest z wielowarstwowego materiału HIGRO - MED.
 • Zastosowany materiał jest przyjazny dla skóry pacjenta, nie zaburzajac właściwej trofiki skóry spełnia warunki dobrej wentylacji oraz absorpcji potu.
 • Zapeniając terapeutyczne ciepło usprawnia mikrokrążenie krwi co powoduje złagodzenie bólu, przyspiesza likwidację obrzęków, oraz proces naturalnego leczenia urazów.

ERH 46/1 : Orteza Stawu KOLANOWEGO JEDNOSZYNOWA

Zastosowanie:

 • Choroba zwyrodnieniowa stawów
 • Urazy i uszkodzenia łąkotek
 • Niestabilność Stawu w następstwie uszkodzenia lub zerwania więzadła krzyżowego przedniego ACL, pobocznego MCL, LCL.
 • Złamania przezstawowe
 • Stan po zabiegach rekonstrukcyjnych w obrębie Stawu
 • Niestabilność w następstwie porażeń i niedowładów mięśni

Właściwości produktu :

 • Orteza wykonana jest z wielowarstwowego materiału HIGRO - MED.
 • Zastosowany materiał jest przyjazny dla skóry pacjenta, nie zaburzając właściwej trofiki skóry spełnia warunki dobrej wentylacji oraz absorpcji potu.
 • Zapewniając terapeutyczne ciepło usprawnia mikrokrążenie krwi co powoduje złagodzenie bólu, przyspiesza likwidację obrzęków, oraz proces naturalnego leczenia urazów.

ERH 35/K Orteza stawu kolanowego krótka, seria REHAortho

Wsparcie w procesie przywracania funkcji po znacznych urazach tkanek miękkich oraz kostnych. Zabezpieczenie w pierwszym okresie po zabiegu lub urazie

Zastosowanie

 • Zwichnięcia i urazy rzepki
 • Niestabilność stawu w następstwie zmian zwyrodnieniowych
 • Doleczanie po zabiegach rekonstrukcyjnych i artroskopowych w obrębie stawu
 • Naciągnięcia i naderwania w obrębie aparatu więzadłowego
 • RSZ

Działanie

 • W stopniu średnim stabilizuje bocznie staw kolanowy oraz odciąża staw rzepkowo-udowy.
 • Umożliwia unieruchomienie stawu w dowolnej pozycji lub ograniczenie jego zakresu ruchu

Właściwości

 • Boczne szyny z ruchomym przegubem umożliwiają unieruchomienie lub ograniczenie zakresu zgięcia i wyprostu stawu co 15° lub 30°
 • Dodatkowa pelota w wersji półotwartej i zamkniętej stabilizuje i odciąża staw rzepkowo-udowy
 • Otwarty tył ortezy na wysokości dołu podkolanowego zapewnia swobodę ruchu oraz dobrą wentylację
 • Otwarty dół podkolanowy zwiększa komfort stosowania
 • Taśmy dociągowe umożliwiają indywidualne dopasowanie oraz właściwy stopień stabilizacji stawu

 

 

ERH 35 Orteza stawu kolanowego, seria REHAortho

Wsparcie w procesie przywracania funkcji po znacznych urazach tkanek miękkich oraz kostnych. Zabezpieczenie w pierwszym okresie po zabiegu lub urazie

Zastosowanie

 • Choroba zwyrodnieniowa stawów
 • Niestabilność w następstwie urazów więzadeł
 • Stan po zabiegach rekonstrukcyjnych w obrębie stawu
 • Urazy i uszkodzenia łąkotek
 • Odciążenie stawu rzepkowo-udowego
 • Ból i przeciążenia stawu
 • RZS

Działanie

 • W stopniu średnim stabilizuje bocznie staw kolanowy oraz odciąża staw rzepkowo-udowy.
 • Umożliwia unieruchomienie stawu w dowolnej pozycji lub ograniczenie jego zakresu ruchu

Właściwości

 • Funkcjonalna szyna z przegubem 1R/15° prowadzi staw zgodnie z anatomicznym przebiegiem osi kończyny
 • Boczne szyny z ruchomym przegubem umożliwiają unieruchomienie lub ograniczenie zakresu zgięcia i wyprostu stawu co 15° lub 30°
 • Otwarty dół podkolanowy zwiększa komfort stosowania
 • Taśmy dociągowe umożliwiają indywidualne dopasowanie oraz właściwy stopień stabilizacji stawu
 • Dodatkowa pelota w wersji półotwartej i zamkniętej stabilizuje i odciąża staw rzepkowo-udowy

 

 

ERH 43/Universal/ Aparat modułowy otwarty, seria REHAortho

Wsparcie w procesie przywracania funkcji po znacznych urazach tkanek miękkich oraz kostnych. Zabezpieczenie w pierwszym okresie po zabiegu lub urazie

Zastosowanie

 • Pourazowe oraz pozabiegowe unieruchomienie stawu kolanowego przebiegające z ograniczeniem ruchu i stopniowym jego zwiększaniem
 • Stan po załamaniach
 • Niestabilność w następstwie urazu aparatu więzadłowego
 • Stan po zabiegach rekonstrukcyjnych w obrębie stawu
 • Urazy i uszkodzenia łąkotek
 • Niestabilność stawu na skutek schorzeń neurologicznych

Działanie

 • Stabilizuje i odciąża staw kolanowy
 • Umożliwia unieruchomienie lub ograniczenie zakresu ruchu zgięcia i wyprostu

Właściwości

 • Funkcjonalna szyna prowadzi staw zgodnie z anatomicznym przebiegiem osi kończyny
 • Ruchomy przegub umożliwia unieruchomienie lub ograniczenie zakresu zgięcia i wyprostu stawu co 15° 1R/15°
 • Regulacja długości szyn bocznych umożliwia łatwe oraz szybkie dopasowanie do indywidualnej długości kończyny
 • Uniwersalność stosowania ortezy w późniejszym okresie rehabilitacji poprzez stopniową rezygnację z dystalnych pelot

 

 

ERH 43 Aparat modułowy otwarty, seria REHAortho

Wsparcie w procesie przywracania funkcji po znacznych urazach tkanek miękkich oraz kostnych. Zabezpieczenie w pierwszym okresie po zabiegu lub urazie

Zastosowanie

 • Pourazowe oraz pozabiegowe unieruchomienie stawu kolanowego przebiegające z ograniczeniem ruchu i stopniowym jego zwiększaniem
 • Stan po załamaniach
 • Niestabilność w następstwie urazu aparatu więzadłowego
 • Stan po zabiegach rekonstrukcyjnych w obrębie stawu
 • Urazy i uszkodzenia łąkotek
 • Niestabilność stawu na skutek schorzeń neurologicznych

Działanie

 • Stabilizuje i odciąża staw kolanowy.
 • Umożliwia unieruchomienie lub ograniczenie zakresu ruchu zgięcia i wyprostu

Właściwości

 • Dzięki regulowanym pasom zaciskowym możliwe jest anatomiczne dopasowanie oraz regulacja poziomu stabilizacji

 

 

ERH 43/1 Aparat modułowy otwarty z kapą, seria REHAortho

Wsparcie w procesie przywracania funkcji po znacznych urazach tkanek miękkich oraz kostnych. Zabezpieczenie w pierwszym okresie po zabiegu lub urazie

Zastosowanie

 • Pourazowe oraz pozabiegowe unieruchomienie stawu kolanowego przebiegające z ograniczeniem ruchu i stopniowym jego zwiększaniem
 • Stan po załamaniach
 • Niestabilność w następstwie urazu aparatu więzadłowego
 • Stan po zabiegach rekonstrukcyjnych w obrębie stawu
 • Niestabilność stawu na skutek schorzeń neurologicznych

Działanie

 • Stabilizuje i odciąża staw kolanowy.
 • Umożliwia unieruchomienie lub ograniczenie zakresu ruchu zgięcia i wyprostu

Właściwości

 • Dzięki regulowanym pasom zaciskowym możliwe jest anatomiczne dopasowanie oraz regulacja poziomu stabilizacji
 • Kapa stawu kolanowego dodatkowo stabilizuje staw w wyproście oraz ułatwia pionizację

 

 

ERH 52/1 Aparat na goleń i udo redresujący staw kolanowy, seria REHAneuro/neuroextense

Seria aparatów ortopedycznych dla pacjentów ortopedycznych oraz neurologicznych z wykorzystaniem pneumatycznego mechanizmu wyprostnego stawu łokciowego i kolanowego. Wspomaga ruch wyprostu u pacjentów z niedowładem. Przeciwdziała powikłaniom wzmożonego napięcia mięśni oraz ograniczeniom zakresu ruchu pochodzenia mięśniowego

Zastosowanie

 • Aparat przeznaczony są dla pacjentów z przykurczem lub spastyką zginaczy stawu kolanowego lub ze zmniejszoną siłą mięśnia czworogłowego uda w przebiegu:
 • Pourazowego uszkodzenia mózgu
 • Stwardnienia rozsianego
 • Udaru mózgu
 • Mózgowego porażenia dziecięcego
 • Powikłań po złamaniu

Działanie

 • Stabilizują staw kolanowy.
 • Oddziaływuje wyprostnie na staw kolanowy

Właściwości

 • Pneumatyczny mechanizm wyprostny stawu kolanowego powoduje ciągły oraz płynny ruch rozciagania (redresji) przykurczonych mięśni lub wspomaga wyprost stawu u pacjentów z obniżonym napięciem.
 • Siła wyprostna dobierana jest indywidualnie.
 • Ażurowa budowa aparatów zmniejsza ich ciężar, ryzyko otarć i odleżyn oraz ułatwia pielęgnację w trakcie użytkowania
 • Pneumatyczny mechanizm wyprostny stawu występuje w wersji:
 • SPASTIC dla pacjentów z dużą spastyką oraz przykurczami zginaczy kolana. Powoduje równomierny oraz ciągły ruch rozciągania (redresji) przykurczonych mięśni. Wykorzystywany głównie w leżeniu lub siadzie
 • PARESIS dla pacjentów z porażeniem lub niedowładem wiotkim prostowników kolana. Progresywnie wspomaga wyprost stawu. Siła wyprostna zwiększa się wraz ze zgięciem stawu powyżej 45°. Wykorzystywany w reedukacji chodu

 

 

ERH 45 Orteza tutorowa otwarta, seria REHAortho

Zastosowanie

 • Pourazowe oraz pozabiegowe unieruchomienie stawu kolanowego w następstwie:
 • Urazów i uszkodzeń aparatu więzadłowego
 • Rekonstrukcji w obrębie stawu
 • Złamań oraz ich powikłań

Działanie

 • Orteza o działaniu statycznym
 • Unieruchamia i stabilizuje w wyproście staw kolanowy

Właściwości

 • Dzięki regulowanym pasom zaciskowym możliwe jest anatomiczne dopasowanie oraz żądana kompresja
 • Orteza wyposażona jest w boczne oraz tylne metalowe usztywnienia unieruchamiające kończynę w wyproście, względnie w zgięciu 20°
 • Komfort użytkowania zapewniają miękkie oraz naturalne materiały eliminujące ryzyko otarć i odleżyn
 • Szybki oraz łatwy demontaż elementów miękkich umożliwia utrzymanie czystości ortezy

 

 

ERH 46 Orteza stawu kolanowego jednoszynowa, seria REHAortho

Wsparcie w procesie przywracania funkcji po znacznych urazach tkanek miękkich oraz kostnych. Zabezpieczenie w pierwszym okresie po zabiegu lub urazie

Zastosowanie

 • Zaburzenia osi stawu / koślawość, szpotawość
 • Urazy i uszkodzenia łąkotek
 • Stan po urazach więzadeł
 • Stan po zabiegach rekonstrukcyjnych w obrębie stawu
 • Niestabilność w następstwie porażeń i niedowładów mięśni

Działanie

 • Stabilizują staw kolanowy w ruchach skrętnych
 • Konstrukcja ramowa ortez przeciwdziała szufladzie przedniej
 • Korygują zaburzenia osi stawu przeciwdziałając koślawości i szpotawości

Właściwości

 • Orteza wyposażona jest w zamek stawu z regulacją kąta zgięcia i wyprostu
 • Skośnie przebiegający pasek wspomaga stabilizację oraz korekcję osi stawu
 • Stabilna, lekka konstrukcja aparatu zapewnia optymalną stabilizację we wszystkich płaszczyznach

 

 

ERH 46/1 Orteza stawu kolanowego jednoszynowa, seria REHAortho

Wsparcie w procesie przywracania funkcji po znacznych urazach tkanek miękkich oraz kostnych. Zabezpieczenie w pierwszym okresie po zabiegu lub urazie

Zastosowanie

 • Zaburzenia osi stawu / koślawość, szpotawość
 • Urazy i uszkodzenia łąkotek
 • Stan po urazach więzadeł
 • Stan po zabiegach rekonstrukcyjnych w obrębie stawu
 • Niestabilność w następstwie porażeń i niedowładów mięśni

Działanie

 • Stabilizują staw kolanowy w ruchach skrętnych
 • Konstrukcja ramowa ortez przeciwdziała szufladzie przedniej
 • Korygują zaburzenia osi stawu przeciwdziałając koślawości i szpotawości

Właściwości

 • Orteza wyposażona w szynę dwuosiową z możliwością regulacji kąta zgięcia i wyprostu co 20 stopni skutecznie przeciwdziała niestabilności stawu
 • Skośnie przebiegający pasek wspomaga stabilizację oraz korekcję osi stawu
 • Otwarty charakter ortezy ułatwia jej zakładanie oraz pielęgnację kończyny we wczesnym okresie pooperacyjnym

 

 

ERH 49/4 Podciąg na opadającą stopę, seria REHAneuro

Przeciwdziałanie powikłaniom. Przywracanie mobilności oraz rozwijanie zdolności lokomocyjnych

Zastosowanie

 • Zaburzenia chodu w przebiegu schorzeń i dysfunkcji centralnego lub obwodowego układu nerwowego
 • Osłabienie zgięcia grzbietowego stopy
 • Porażenie nerwu strzałkowego

Działanie

 • Orteza wspomaga zgięcie grzbietowe stopy zapobiegając przed jej opadaniem
 • Umożliwia korekcję supinacji lub pronacji stopy

Właściwości

 • Łatwa regulacja długości podciągu umożliwia zwiększenie lub zmniejszenie siły podciągającej stopę w trakcie chodu
 • Możliwość łatwego zastosowania ortezy zarówno w obuwiu codziennym jak i sportowym oraz szybkiego demontażu podciągu

 

 

Pooperacyjna orteza stawu kolanowego T-Scope

Najbardziej wielofunkcyjna spośród wszystkich ortez pooperacyjnych. Orteza T-Scope posiada teleskopowe, składane szyny z zegarem, które można w łatwy sposób dopasowywać w zakresie od 43 do 68 cm. Budowa zegara pozwala na zabezpieczenie ortezy w żądanej pozycji po ustawieniu wybranej długości. Orteza T-Scope posiada szybko zapinane sprzączki oraz taśmy, które umożliwiają łatwe zapinanie ortezy na nogę. Rozmiar uniwersalny.

Używana przy:

 • uszkodzenia więzadeł ACL, PCL, MCL i LCL
 • doleczanie pooperacyjne uszkodzeń w obrębie chrząstek i kości
 • doleczanie pooperacyjne łękotki
 • rehabilitacja pooperacyjna ścięgien przyrzepkowych
 • złamania kłykcia
 • skręcenia kolana i naciągnięcia ścięgien
 • nadwięzadłowa osteotomia kości piszczelowej.

Cechy charakterystyczne:

 • rozsuwane szyny w przedziale 43-68,6 cm
 • pasuje do około 77 cm w obwodzie uda
 • waga około 1,13 kg
 • dostępny w wersji XL, który pasuje do 89 cm w obwodzie uda
 • mniejsza ilość pianki dla lepszego chłodzenia
 • sprzączki pozwalające na szybkie zdejmowanie i wkładanie stabilizatora na nogę
 • zegar umożliwiający szybkie blokowanie ortezy w żądanym kącie o wartości od 10 do 70° (ze skokiem ustawionym co 10°).

 

 

50S3 Malleo Sprint

Nawykowe skręcenia i niestabilność stawu skokowego. Ograniczenia nawracania i odwracania stopy. Zewnątrzszkieletowe wzmocnienia po obu stronach. Posiada dodatkowe paski stabilizujące. Wysoki komfort dzięki materiałowi Space Tex®. Może być zakładana na lewą i prawą stopę.

 

 

50S1 Dyna Ankle

Urazy więzadła strzałkowo-skokowego przedniego. Ustawienie stopy w umiarkowanym nawróceniu i zgięciu grzbietowym. Ograniczenie rotacji. Do stosowania bezpośrednio po urazie. Po założeniu ortezy, można przyłożyć lód. Wodoodporna. Prawa/lewa.

 

 

50S9 Malleo Direxa Stirrup

Zerwanie więzadeł przedziału bocznego w stawie skokowym. Funkcjonalne leczenie zniekształcenia stawu skokowego. Stabilizacja górnego stawu skokowego w przypadku nawykowego skręcenia kostki. Proste, indywidualne dopasowanie za pomocą rzepów. Aby zapobiec obrzękowi podczas stanu ostrego, można zastosować zamiennie poduszki chłodzące (w zestawie), doczepiane od wewnątrz do bocznych elementów ortezy.

 

 

50S10 Malleo Immobil Walker High (wysokość 42 cm)

Urazy więzadeł, tkanki miękkiej i ścięgien. Tradycyjne leczenie urazów przodostopia, śródstopia i stępu. Pooperacyjne leczenie pęknięć okolicy dalszej nasady kości strzałkowej i przodostopia, pęknięcia śródstopia i stawu skokowego. Łatwe zakładanie. Sztywna i wytrzymała konstrukcja zewnętrzna, wyścielona miękkim i komfortowym materiałem. Całość zapewnia wysoką funkcjonalność i bezpieczeństwo użytkowania.

 

 

50S11 Malleo Immobil Walker Low (wysokość 26 cm)

Urazy więzadeł, tkanki miękkiej i ścięgien. Tradycyjne leczenie urazów przodostopia, śródstopia i stępu. Pooperacyjne leczenie pęknięć okolicy dalszej nasady kości strzałkowej i przodostopia, pęknięcia śródstopia i stawu skokowego. Łatwe zakładanie. Sztywna i wytrzymała konstrukcja zewnętrzna, wyścielona miękkim i komfortowym materiałem. Całość zapewnia wysoką funkcjonalność i bezpieczeństwo użytkowania

 

 

50S12 Malleo Immobil Air Walker High (wysokość 42 cm)

Pooperacyjne i tradycyjne leczenie pęknięć przodostopia, śródstopia i/lub stawu skokowego. Pooperacyjne i tradycyjne leczenie pęknięć okolic dalszej nasady kości strzałkowej. Urazy tkanki miękkiej stopy, silne zniekształcenia stawu skokowego. Dzięki zintegrowanej pompie powietrznej można regulować ucisk w różnych miejscach. Łatwe zakładanie. Sztywna i wytrzymała konstrukcja zewnętrzna, wyścielona miękkim i komfortowym materiałem. Całość zapewnia wysoką funkcjonalność i bezpieczeństwo użytkowania.

 

 

50S14 Malleo Immobil Air Walker Low (wysokość 26 cm)

Pooperacyjne i tradycyjne leczenie pęknięć przodostopia, śródstopia i/lub stawu skokowego. Pooperacyjne i tradycyjne leczenie pęknięć okolic dalszej nasady kości strzałkowej. Urazy tkanki miękkiej stopy, silne zniekształcenia stawu skokowego. Dzięki zintegrowanej pompie powietrznej można regulować ucisk w różnych miejscach. Łatwe zakładanie. Sztywna i wytrzymała konstrukcja zewnętrzna, wyścielona miękkim i komfortowym materiałem. Całość zapewnia wysoką funkcjonalność i bezpieczeństwo użytkowania.

 

 

50S15 Malleo Immobil ROM Walker (wysokość 42 cm)

Pooperacyjne i tradycyjne leczenie przerwanego ścięgna Achillesa. Po urazach więzadeł, tkanki miękkiej i ścięgien. Przegub ortezy ROM Walker jest regulowany od 45º w zgięciu grzbietowym, do 45º w zgięciu podeszwowym co 7,5º. Łatwe zakładanie. Sztywna i wytrzymała konstrukcja zewnętrzna, wyścielona miękkim i komfortowym materiałem. Całość zapewnia wysoką funkcjonalność i bezpieczeństwo użytkowania.

 

 

50S19 Infinity Air Walker High (wysokość 42 cm)

Lekka konstrukcja zapewnia wysoki komfort użytkowania oraz umożliwia cyrkulację powietrza. Indywidualnie regulowana osłona palców. Antypoślizgowa podeszwa, absorbująca wstrząsy. Zintegrowana pompka, dozująca umiarkowaną kompresję. Uniwersalny model na lewą i prawą nogę. Dystalne złamanie kości strzałkowej. Stabilne złamania przodostopia, śródstopia i/lub kostki. Skręcenie stawu skokowego. Uraz tkanek miękkich stopy/stawu skokowego Zerwanie ścięgna Achillesa - z wykorzystaniem klinów pod piętę (15°/30°, 10°/16°/22°).

 

 

50S23 Infinity Air Walker Low (wysokość 26 cm)

Lekka konstrukcja zapewnia wysoki komfort użytkowania oraz umożliwia cyrkulację powietrza. Indywidualnie regulowana osłona palców. Antypoślizgowa podeszwa, absorbująca wstrząsy. Zintegrowana pompka, dozująca umiarkowaną kompresję. Uniwersalny model na lewą i prawą nogę. Dystalne złamanie kości strzałkowej. Stabilne złamania przodostopia, śródstopia i/lub kostki. Skręcenie stawu skokowego. Uraz tkanek miękkich stopy/stawu skokowego Zerwanie ścięgna Achillesa - z wykorzystaniem klinów pod piętę (15°/30°, 10°/16°/22°).

 

 

510 Hallux Valgus Combo ComforT

Zmniejsza dolegliwości bólowe przy paluchu koślawym. Stosowana na noc i na dzień. Bardzo wygodna. Pasek odciąga paluch do jego prawidłowej pozycji, umożliwiając prawidłową pracę mięśni. Wyściółka na paluch, wykonana z materiału PCM – zapewniającego zmniejszenie potliwości.

 

 

28U90 Orteza na goleń i stopę

Cienkościenna konstrukcja z polipropylenu jest odpowiednio wyprofilowana w celu zwiększenia sprężystości. Długa podeszwa gwarantuje właściwe prowadzenie stopy i dobre rozłożenie nacisku. Orteza charakteryzuje sie niewielkim ciężarem. Nowa wkładka wyściełająca mocowane w obrębie kości piszczelowej i łydki, gwarantuje wysoki komfort noszenia. Ponadto ortezę można indywidualnie dopasować poprzez formowanie termoplastyczne, docinanie i szlifowanie. Dostępna w dwóch kolorach białym i czarnym.

 

 

28U22 WalkOn® Flex

Porażenie nerwu strzałkowego. Osłabienie zgięcia grzbietowego stopy. Lekki, cienki i wytrzymały materiał umożliwiający pełne zgięcie grzbietowe stopy np. przysiad. Dynamiczne przywracanie stopy do pozycji pośredniej oraz oddawanie energii podczas chodu. Możliwość docięcia nożyczkami części podeszwowej. Komfortowa wyściółka na goleń z materiału PCM. Materiał: włókno szklane / kompozyt

 

 

28U23 WalkOn® Trimable

Porażenie nerwu strzałkowego. Osłabienie zgięcia grzbietowego stopy. Lekki, cienki i wytrzymały materiał z włókna węglowego. Dynamiczne przywracanie stopy do pozycji pośredniej oraz oddawanie energii podczas chodu. Możliwość docięcia nożyczkami części podeszwowej. Komfortowa wyściółka na goleń z materiału PCM. Materiał: włókno węglowe.

 

 

28U24 WalkOn® Reaction

WalkOn Reaction wspomaga pacjentów przy osłabieniu zgięcia grzbietowego stopy z objawami łagodnej do umiarkowanej spastyki. Orteza może być również stosowana przy nieznacznym osłabieniu mięśni zginaczy podeszwowych oraz przy deformacjach stopy, które można korygować wkładkami wraz z bocznymi elementami odciążającymi stopę. Dodatkowo, przydatna jest przy niewielkim osłabieniu stawu kolanowego podczas wyprostu - np. ciągłe zmęczenie prostowników kolana podczas długotrwałego stania lub chodzenia. Wskazaniami do ortezy jest stan po udarze, pourazowym uszkodzeniu mózgu, stwardnienie rozsiane, zanik nerwowomięśniowy lub porażenie nerwu strzałkowego. WalkOn Reaction nadaje się do codziennego użytku dla pacjentów ze znacznym poziomem aktywności, którzy potrzebują wsparcia przy wyproście lub zgięciu stawu kolanowego podczas fazy podporu przy kontakcie pięty z podłożem oraz fazy przenoszenia szczególnie podczas oderwania palców od podłoża. Obejma czołowa pozwala na to, aby wsparcie efektywnie wpływało na kolano przy pomocy sił podłoża. Obejma jest zauważalnie dłuższa niż w innych ortezach linii WalkOn, co umożliwia jej wywieranie większego wpływu na odchylenia w przednich osiach kolana i stawu skokowego.

 

 

28U50 Malleo Neurexa Pro

Osłabienie zgięcia grzbietowego stopy, wraz z utrwaloną supinacją, wynikającą z długotrwałej spastyki, na przykład po przebytym udarze lub urazowym uszkodzeniu mózgu, w wyniku stwardnienia rozsianego, zaburzeń nerwowo-mięśniowych lub porażeniu nerwu strzałkowego. Jest termoplastyczną ortezą na stopę, do leczenia pacjentów z utrwaloną supinacją stopy i / lub z wczesną lub długotrwałą spastyką. Specjalne ustawienie pasków Velcro, wraz z dodatkową, elastyczną taśmą, koryguje ustawienie stopy w pronacji, nawet przy wzmożonym napięciu niższych partii mięśni nóg. Konstrukcja ortezy umożliwia używanie jej zarówno w dzień, jak i w nocy. Elastyczna taśma poddaje się naciskom przy atakach spastyki, jak i w momencie rozluźnienia, utrzymując stopę w pozycji neutralnej. Szczególną cechą ortezy jest fakt, że można jej używać bez obuwia.

 

 

50S8 Malleo Tristep

 • Ostra i przewlekła niestabilność stawowo więzadłowa, niewydolność więzadeł oraz urazy, jak również poważne
 • zniekształcenia i zerwania więzadeł przedziału bocznego
 • Schorzenia i urazy ścięgna mięśnia strzałkowego
 • Stany zapalne i zwyrodnienia górnych i dolnych ścięgien stawu skokowego z nawracającym podrażnieniem, lub przewlekłym odczynowym wysiękiem
 • Zastosowanie pooperacyjne w celu ochrony i rehabilitacji po rekonstrukcji więzadeł

 

 

8320 Patella Pro

Orteza z dynamiczną recentralizacją rzepki. Przy 10 – 30° kącie zgięcia stawu kolanowego, gdy rzepka jest luźna i ma ograniczony kontakt z bloczkiem kości udowej, ryzyko jej zwichnięcia jest szczególnie wysokie. Orteza Patella Pro, dzięki dynamicznej recentralizacji, utrzymuje fizjologiczny ruch rzepki w bloczku kości udowej. Siły działające na rzepkę nie zwiększają się proporcjonalnie do kąta zgięcia stawu kolanowego, tylko odpowiednio dopasowują się do siły działającej bocznie na rzepkę.

 

 

8360 Genu Carezza Patella Stabilizer

Boczna lub przyśrodkowa niestabilność rzepki. Ból w stawie rzepkowo udowym. Podrażnienie chrząstki rzepki. Terapia pozabiegowa. Łatwa regulacja, dzięki dwóm oddzielonym paskom połączonymi z wewnętrzną, boczną pelotą rzepkową.

 

 

8359 Genu Direxa Stable

Zginanie (º): 0, 10, 20, 30, 45, 60, 75, 90 Prostowanie (º): 0, 10, 20, 30, 45 Osteoartroza z dużym stopniem niestabilności i naderwaniem więzadeł pobocznych i krzyżowych. Po zabiegach artroskopii stawu kolanowego. RZS. Nowatorski system "Click2Go" pozwalający na regulację zakresu ruchu bez użycia narzędzi. Skrzyżowane paski w dole podkolanowym z płynną regulacją kąta wyprostu w stawie kolanowym. Długość: 38cm

 

 

8368 Genu Direxa Stable Wraparound - model otwarty

Zginanie (º): 0, 10, 20, 30, 45, 60, 75, 90 Prostowanie (º): 0, 10, 20, 30, 45 Osteoartroza z dużym stopniem niestabilności i naderwaniem więzadeł pobocznych i krzyżowych. Po zabiegach artroskopii stawu kolanowego. RZS. Nowatorski system "Click2Go" pozwalający na regulację zakresu ruchu bez użycia narzędzi. Skrzyżowane paski w dole podkolanowym z płynną regulacją kąta wyprostu w stawie kolanowym. Długość: 38cm

 

 

8165 Genu Neurexa - model otwarty

Szyny boczne z regulacją kąta zgięcia i wyprostu. Zginanie (º): 0, 10, 20, 30, 45, 60, 75, 90 Prostowanie (º): 0, 10, 20, 30, 45. Porażenie i niedowłady kończyny dolnej pochodzenia neurologicznego. Osteoporoza z dużym stopniem neistabilności i naderwaniem więzadeł pobocznych i krzyżowych. Po zabiegach artroskopi stawu kolanowego. Skrzyżowane paski w dole podkolanowym z płynną regulacją kąta wyprostu w stawie kolanowym. Model otwarty. Materiał: ComforTemp (PCM)

 

 

50K13 Genu Arexa

Zastosowanie: Stan po zerwaniu więzadła krzyżowego przedniego (ACL), tylnego (PCL) i/lub więzadła pobocznego piszczelowego (MCL), strzałkowego (LCL). Stan po chirurgicznym leczeniu więzadła rzepki. Po zabiegach i operacjach stawu kolanowego oraz po rekonstrukcji łąkotki. Cechy produktu: Model szkieletowy o anatomicznym kształcie, łatwy w nakładaniu. Model prawy i lewy. Wykończony miękkimi, samo dopasowującymi się skrzydełkami, pozwalającymi na idealne dopasowanie zmiennego obwodu na udzie i na łydce podczas ruchu. Łatwe w obsłudze elementy mocowania pasków bez konieczności regulacji obwodu (szybkozłącze). Boczne szyny z policentrycznym przegubem oraz regulacją kąta zgięcia i wyprostu. Nowatorski system „Click 2 Go” pozwalający na łatwą i szybką regulację zakresu ruchu bez używania narzędzi oraz na jednoczesną blokadę kąta zgięcia i wyprostu: zginanie: 6°/10°/20°/30°/45°/60°/75°/90°, prostowanie: 6°/10°/20°/30°/45°. Adaptery regulacji szerokości kolana z „koszyczkami” do mocowania żelowych pelot kłykciowych TechnoGel®. Zapięcia taśm velcro Y- Design, umożliwiające regulację długości i indywidualne dopasowanie obwodów. Regulowana wysokość paska podkolanowego z dołączoną pelotą podrzepkową o anatomicznym kształcie, chroniącą kość piszczelową i zapobiegającą rotacji paska. Dodatkowe wyścielenie wszystkich pasków velcro.

 

 

50K30 Xeleton

Wyjątkowa stabilność i wytrzymałość konstrukcji. Nowa orteza stabilizująca staw kolanowy łączy wyjątkową stabilność z dużą wygodą dla użytkownika oraz wytrzymałymi elementami funkcjonalnymi. Przylegająca do ciała rama, wykonana jest ze wzmocnionego stopu aluminium i dodatkowo wyposażona w klamry mocujące, zabezpieczające kolano w każdej sytuacji. Dwie wersje – standardowa lub długa – gwarantują optymalne dopasowanie do każdego wzrostu pacjenta. Łatwa w zakładaniu, a dzięki systemowi Click-2-Go, ograniczenie zgięcia i wyprostu można dopasować w wyjątkowo prosty sposób i bez użycia. Zginanie: 6°/10°/20°/30°/45°/60°/75°/90°, Prostowanie: 6°/10°/20°/30°/45° „Xeleton” – X symbolizuje więzadła krzyżowe, a nazwa nawiązuje do perfekcyjnie dopasowanego do ciała szkieletu.

 

 

8060/8062 Genu Immobil

Pozabiegowe i pourazowe unieruchomienie stawu kolanowego w wyproście 0º (8060) lub przy zgięciu 20º (8062). Poboczna stabilizacja stawu kolanowego. Możliwość regulacji obwodu uda i łydki. Posiada dodatkowe szyny w tylnej części ortezy. Materiał: przewiewna dzianina.

 

 

8065 Genu Immobil Vario

Pozabiegowe i pourazowe unieruchomienie lub ograniczenie zakresu ruchów w stawie kolanowym. Poboczna stabilizacja stawu kolanowego. Regulacja kąta zgięcia i wyprostu co 10º. Wysoki komfort noszenia. Lekka konstrukcja oraz łatwa w utrzymaniu higieny. Materiał: przewiewna dzianina.

 

 

8066 Genu Immobil Vario T

Pozabiegowe i pourazowe unieruchomienie lub ograniczenie zakresu ruchów w stawie kolanowym. Posiada teleskopowe szyny boczne regulowane w zakresie długości 55 - 65cm z przegubem umożliwiającym regulację kąta zgięcia i wyprostu co 10º. Wysoki komfort noszenia. Lekka konstrukcja oraz łatwa w utrzymaniu higieny.

 

 

28L10 Orteza Tubinger

Orteza do leczenia dysplazji stawów biodrowych u niemowląt (typ stawu biodrowego IIa i IIb wg skali Grafa). Dysplazja stawu biodrowego zagrożona przemieszczeniem oraz dysplastyczny staw biodrowy z decentracją głowy kości udowej (IIc i IId) przy monitorowaniu w regularnych odstępach czasu przez doświadczonego ortopedę. Zapewnia pozycję siedzącą w przysiadzie, ze zgięciem w stawie biodrowym ponad 90° oraz z umiarkowanym odwiedzeniem. Stabilizatory ud są podłączone do uprzęży barkowej dwoma sznurami z koralikami. Możliwość odpinania bez zmiany ustawienia zgięcia w stawie biodrowym. Sznury z koralikami, umożliwiają dopasowanie zgięcia. Możliwość regulacji kąta odwiedzenia za pomocą rozpórki odwiedzeniowej. Stabilizatory barkowe są okryte tkaniną frotte (w komplecie wyściółki zamienne). Łatwa w zakładaniu, dzięki prostym zapięciom i zatrzaskom.